maść na trądzik

Maść na Trądzik – KONIECZNIE!

Maść na Trądzik

Leczenie trądziku przebiegać musi w sposób systemowy oraz systematyczny. Należy odwiedzić dermatologa i poprosić o receptę na maść. Część maści można kupić również bez recepty. Maści na trądzik jest całe mnóstwo, ich spektrum jest szerokie, a zakres działania bardzo zróżnicowany.

Rodzaje maści na Trądzik

Maści na trądzik jest sporo. Najpopularniejsze są maści sterydowe oraz antybiotykowe. Mogą także zawierać dwa rodzaje. Może to być Dicortineff, czyli maść sterydowo-antybiotykowa. Takie maści leczą, ale mogą doprowadzić do zakażenia bakteriami i grzybicami, rozcieńczyć skórę lub osłabić naczynka krwionośne. Naturalnym i bardzo pomocnym sterydem jest sarsaparilla, czyli najważniejszy element w Nonacne.

Maści Retynowe na Trądzik

Maści retynowe zawierają witaminę A w ogromnym stężeniu. Działają znakomicie i pomagają leczyć zaskórniki i trądzik pospolity. Szybko leczą i poprawiają wygląd skóry, ale prowadzić mogą do uczuleń, podrażnień i zaczerwienień skóry. Silnie złuszczają. Już po trzech miesiącach mogą poprawić wygląd skóry. Wadą specyfików retynowych jest możliwość pojawienia się uczuleń, dlatego nie wolno opalać się po ich stosowaniu. Słońce w połączeniu z retyną jest bardzo szkodliwe. Wystawianie się na ekspozycję słoneczną może spowodować przebarwienia na skórze, które bardzo trudno usunąć.

Lecznicza Moc Cynku

Maść cynkowa jest najbardziej znanym specyfikiem. Tlenek cynku działa leczniczo, koi stany zapalne i regeneruje uszkodzenia naskórka. Działa łagodnie, w sposób nieinawzyjny, ale bezpieczny. Nie wolno smarować taką maścią otwartych ran. Maść cynkową można kupić w aptece bez recepty.

Kojący Ichtiol na Trądzik

Maści ichtiolowe mają w składzie sulfobituminian amonu. Można ją stosować na trądzik ze zmianami ropnymi. Pomagają usuwać czyraki, wrzody, stany zapalne i ropne. Działają łagodnie, ale mogą podrażniać skórę – alergicy powinni być szczególnie ostrożni przy ich stosowaniu.

Cudowna Siarka na Trądzik

Siarka ma leczniczą moc – o tym wiadomo nie od dzisiaj. Maść siarkowa ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, zmniejsza wydzielanie łoju, usuwa stany zapalne. Odżywia skórę. Maść siarkową zamawia się na receptę, jest sporządzana specjalnie na zamówienie. Recepturę spisuje dermatolog. W sprzedaży bez recepty można kupić mydła i szampony siarkowe. Warto zakupić mydło z siarką, aby dobrze usuwać zaskórniki, wypryski oraz wszelkie uciążliwości związane z trądzikiem.

Zbawczy Salicyl

Kwas salicylowy pomaga w kurowaniu trądziku. Maści salicylowe łagodnie złuszczają naskórek. Kwas salicylowy ma właściwości uczulające. Takie maści kurują trądzik, wypryski oraz łuszczycę. Takie maści są dostępne gotowe, bez recepty, w każdej aptece. Łagodnie usuwają zrogowaciały naskórek oraz odblokowują pory. Ich ubocznym działaniem jest podrażnianie wrażliwej cery alergików oraz atopików. Kwas salicylowy bardzo silnie uczula, dlatego w przypadku jego stosowania należy zachować sporą ostrożność.

Ziołowe kuracje na Trądzik

Maści rumiankowe i nagietkowe łagodzą i działają przeciwbakteryjnie. Są łagodne, działają naturalnie i skutecznie, są dosyć drogie. Trzeba je stosować co najmniej przez rok. W innym przypadku nie zadziałają.

Podsumowując, maści na rynku jest sporo, jednak należy poradzić się lekarza dermatologa, a najlepiej wykonać testy alergiczne, ponieważ pozwolą one wykluczyć alergię na różne specyfiki. Prawidłowo dobrane maści pozwolą wyleczyć cerę i pozbyć się objawów trądzikowych.

One thought on “Maść na Trądzik – KONIECZNIE!

  1. Klaudia

    W aptekach dostać połączenie pasty cynkowej (tlenek cynku) z kwasem salicylowym. Dobre połączenie. Testowałam i mogę potwierdzić skuteczność. 🙂 Dostępna jest też maść z nagietkiem, a rumianek świetnie się sprawdza w formie toniku.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *