Pielęgnacja cery trądzikowej

Pielęgnacja cery trądzikowej?

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej… Jaką masz cerę?

Wielu z nas nie wie, że leczenie trądziku i dobór odpowiednich kosmetyków zależy od typu naszej cery. Zachęceni dobrym chwytem reklamowym często popełniamy błąd kupując kosmetyki drogie ale nieodpowiednie dla naszej skóry. Musimy pamiętać, że niewłaściwa pielęgnacja może znacznie pogorszyć jej stan  i zamiast  leczyć, może jej jeszcze zaszkodzić.

Istnieje kilka typów cery, a każda z nich wymaga innej pielęgnacji:

cera tłusta

Dzieląca się na odwodnioną i nieodwodnioną. Skóra trądzikowa, która nie jest odwodniona i wydziela duże ilości sebum będzie wymagała kosmetyków mających składniki aktywne (tj.kwas salicylowy, olejek z drzewa herbacianego). Składniki te, pomogą oczyścić skórę z martwych komórek i łoju.

Cera tłusta odwodniona wymaga natomiast zastosowania kosmetyków przeciwtrądzikowych o właściwościach nawilżających, by zapobiegać nadmiernemu wysuszaniu. Wybierając się kolejnym razem po zakup toniku bądź kremu na trądzik czytajmy etykiety i kupujmy produkt dostosowany do naszych potrzeb. Skorzystajmy też z rad sprzedawcy, który pomoże nam w doborze odpowiedniego kosmetyku.

cera sucha

Dla osób o suchej skórze ze skłonnością do wyprysków należy zastosować kosmetyki bezalkoholowe, bez dodatku mydła, łagodne w działaniu. Pamiętajmy o codziennym nawilżeniu skóry. Przy tego typu skórze warto stosować kosmetyki na wypryski punktowo, a nie na całej twarzy. Uchroni to nas przed dodatkowym jej wysuszeniem.

cera mieszana

Skóra mieszana jest dość ciężka w pielęgnacji gdyż jest kombinacją cery tłustej (na linii T czyli nos, czoło, broda) i suchej na policzkach. Nie przesadzajmy z używaniem toniku i kremu. Ograniczajmy pielęgnację do dwóch razy dziennie. Wiele firm kosmetycznych proponuje obecnie kosmetyki specjalnie dla tego typu skóry. Mają one na celu nawilżenie partii suchych i oczyszczenie tłustych.

One thought on “Pielęgnacja cery trądzikowej?

  1. Aniołeczek087

    To serio jest takie ważne? Ja stosuje kremy, które mi się podobają pod względem składu. Myślę, że to tak intuicyjnie czasem jest napisane na kosmetykach. Nie wierzę, że serio jak jest napisane na kremie “cera sucha” to mam 100% tego, że będzie mi pasował. To takie umowne raczej dla mnie. Tak samo jak wiek na opakowaniach. Używam kremu pod oczy dla kobiet 55+ i… JEST SUPER!!! Nie ma opcji, by zrobił mi krzywdę, albo nie pomógł. Nie ma co tak patrzeć 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *