Trądzik Cystowy

Trądzik Cystowy – Rodzaj Trądziku

Trądzik cystowy, czyli nietypowa odmiana trądziku

Trądzik cystowy to nasilona forma trądziku. Cysty pojawiają się na twarzy, ramionach, plecach, czasami dekolcie. Taki trądzik w 80 procentach przypadków pojawia się u młodych ludzi, w 20 procentach występuje u osób w wieku dojrzałym jako np. trądzik chlorowy (ten trądzik często mają osoby, które zetknęły się z dioksynami).

Jak pielęgnować cerę cystowo-łojotokową?

Na pewno należy dbać o nienaganną higienę i czystość cery. Do tego właściwe nawilżanie, ponieważ cera tłusta bardzo tego potrzebuje. Dodatkowo niezbędne są matowanie i oczyszczanie skóry. Trądzik cystowy uroku nikomu nie dodaje, ale na szczęście można go zwalczyć. Zwalczanie trądziku jest procesem trwającym co najmniej kilka miesięcy, wiążącym się z właściwą higieną, dietą oraz stosowaniem odpowiednich medykamentów przepisanych przez lekarza. Jednak trzeba uważać bo trądzik wyleczony może powrócić.

Odstawienie papierosów, alkoholu oraz wietrzenie pomieszczeń przyczynia się do poprawy sytuacji osoby mającej trądzik, czyli do złagodzenia tego zjawiska.

Co powoduje trądzik cystowy?

Trądzik cystowy powodują zaburzenia hormonalne, odpornościowe, stresowe oraz uwarunkowania genetyczne – to ostatnie oznacza, że jeśli ojciec lub matka cierpieli na nasilone postaci trądziku cystowego to także ich dziecko może mieć podobne problemy z cerą.

2 myśli o “Trądzik Cystowy – Rodzaj Trądziku

  1. Karolina

    Moja skóra jest normalna , nigdy sie nie przetłuszczała ale niestety mam taki rodzaj trądziku i zostają zmiany … Głębokie

    Reply
  2. Sandi

    Tez męczę się z tym rodzajem trądziku… Jest chyba najtrudniejszy i najbardziej widoczny, bo tak ciężko go ukryć pod makijażem. 🙁

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *