Trądzik na Plecach i Ramionach

Trądzik na Plecach i Ramionach
Trądzik na Plecach i Ramionach

Co powoduje trądzik na plecach?

Wielu z nas cierpi z powodu trądziku na plecach, chociaż więcej osób ma do czynienia z trądzikiem umiejscowionym na twarzy. Trądzik występujący na plecach jest o wiele trudniejszy do wyleczenia i bardzo bolący. Powoduje często silny świąd i podrażnienie, a co najgorsze szpecący wygląd i dyskomfort z tego powodu.

Pryszcze na plecach – Jak leczyć, profilaktyka, blizny

Leczenie trądziku na plecach jest o wiele trudniejsze niż leczenie trądziku twarzy. Skóra na plecach jest o wiele twardsza, gruczoły łojowe o wiele liczniejsze co powoduje przyciąganie bakterii i wydzielanie się ogromnych ilości sebum. Trądzik umiejscowiony na plecach, klatce piersiowej bądź pośladkach najczęściej dotyka mężczyzn. Zdarza się jednak, że chorują na niego także kobiety. Przybiera on postać wągrów i wyprysków ale także dużych cyst umiejscowionych głęboko pod skórą. Trądzik na plecach najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania i występuje ze względu na zaburzenia równowagi hormonalnej. Nasila się także u miesiączkujących dziewcząt. Średnia zachorowania to 16-20 lat ale zdarza się, że trądzik może występować nawet u 40-latków!

PROFILAKTYKA najlepszy sposób na trądzik

Przy problemach ze skórą ważne jest przestrzeganie lekkostrawnej diety, unikanie stresu i dbanie o higienę osobistą. Przy trądziku umiejscowionym na plecach należy stosować przynajmniej raz w tygodniu peeling, który złuszczy naskórek i oczyści pory. Trądzik w tym miejscu jest także bardzo wrażliwy w dotyku i często ulega zewnętrznym podrażnieniom. Przy kąpieli pamiętajmy o łagodnych środkach myjących, letniej (nie gorącej wodzie) oraz myciu się delikatną szmatką (nie szorstkimi gąbkami czy szczotkami do pleców).

  • Nie stosujmy mocno perfumowanych kosmetyków! Po umyciu się delikatnie osuszmy skórę ręcznikiem unikając nadmiernego szorowania, które wzmaga stan zapalny. Odzież należy prać w delikatnych proszkach do prania bądź płatkach mydlanych.
  • Unikajmy za ciasnej odzieży, która ma ciągłą styczność ze skórą powodując jej dodatkowe podrażnienie. Jeśli nosimy plecak trzymajmy go w ręku bądź zamieńmy na torbę. Spocona skóra w połączeniu z wydzielającym się łojem na plecach wzmaga stan zapalny
    i powoduje zaostrzenie się zmian.

Leczenie Trądziku na Plecach

Leczenie trądziku pleców jest procesem długotrwałym i często wymaga opieki specjalisty. Nieleczony może powodować torbiele i przybierać formę egzemy (wypryski powodują silny świąd i pokrzywkę). Kosmetolog bądź dermatolog zaproponuje odpowiednie leczenie i kosmetyki pielęgnacyjne. Ze swojej strony pamiętajmy o higienie osobistej oraz łagodnych kosmetykach myjących. Jeśli zmiany na skórze są bardzo rozległe skorzystaj z pomocy specjalisty, który zdiagnozuje jakie leczenie jest dla Ciebie najoptymalniejsze!

BLIZNY POTRĄDZIKOWE

W związku z tym, że wiele osób chorujących na trądzik zbyt późno decyduje się na wizytę u dermatologa, na plecach mogą powstawać blizny potrądzikowe. Często są one mylone z miejscowym zaczerwieniem i podrażnieniem, które po jakims czasie mija. Pamiętaj, jeśli zauważysz niepokojące objawy zgłoś się jak najszybciej do specjalisty. Im szybciej to zrobisz tym większa szansa na zapobiegnięcie powstaniu szpecących blizn!

LECZENIE BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Trądzik na plecach jest o wiele bardziej podatny na bliznowacenie niż trądzik umiejscowiony na twarzy. Nigdy na własną rękę nie próbujmy wyciskać wyprysków bo spowodujemy silne podrażnienie i rozprzestrzenianie się bakterii! Obecnie salony kosmetyczne i gabinety dermatologiczne proponują szereg zabiegów, które mają na celu spłycenie blizn i ich znaczne zmniejszenie.

Pamiętaj nie jesteś jedyną osobą na świecie, która choruje na trądzik. Bardzo mało ludzi posiada nieskazitelną cerę, a za to aż 90% populacji cierpi na różne odmiany trądziku. Weź zatem głęboki oddech i nie przejmuj się. Stosując się do powyższych rad, krok po kroku staniesz na drodze do wyzdrowienia i pięknego wyglądu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

3 komentarze

  1. Z pryszczami można próbować walczyć domowymi sposobami. Np maseczką z ugotowanej cebuli z dodatkiem mąki ziemniaczanej, trzymasz 20-30 min. Jest wiele metod. Na nuvialab.pl/blog/co-wywoluje-i-jak-pozbyc-sie-pryszczy-na-plecach znalazłam kilka porad, które mi pomogły.

  2. Na tej stronie nuvialab reklamują Nonacne. Słyszałam, że bardzo dobrze radzi sobie z trądzikiem. Czy ktoś stosował Nonacne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *