Azimycin na Trądzik – Cena, Opinie, Skutki Uboczne

Azimycin - Cena, Opinie, Skutki Uboczne
Azimycin - Cena, Opinie, Skutki Uboczne

Antybiotyk Azimycin, który dostępny jest wyłącznie na receptę, jest lekiem stosowanym przede wszystkim na choroby górnych dróg oddechowych. Lek dość często przepisywany jest przez lekarzy jako alternatywa dla popularnych antybiotyków, które przez dość częste przyjmowanie mogą już nie działać skutecznie.

Azimycin wykazuje bardzo wysoką skuteczność w przypadku zakażenia dolnych dróg oddechowych, zapalenia oskrzeli i płuc, a także zakażeń górnych dróg oddechowych, w tym chociażby migdałków czy samego gardła. Może być także stosowany jako wsparcie przy zapaleniu zatok bądź ucha środkowego. Niektórzy lekarze przepisują ten antybiotyk także kobietom cierpiącym na zapalenie cewki moczowej bądź też szyjki macicy, ale w tym przypadku efekty działania często nie są zadowalające.

Poprzez swoje silne działanie antybakteryjne Azimycin stanowi także alternatywę dla dermatologów w przypadku leczenia różnych odmian trądziku. Najczęściej lek podawany jest jednak osobom mającym trądzik o słabym lub średnim nasileniu. Antybiotyk działa w sposób stosunkowo łagodny, nie powodując problemów z pieczeniem skóry czy nadmiernym jej zaczerwienieniem. Tak naprawdę w tym wypadku antybiotyk pomaga leczyć trądzik, gdzie kuracja powinna być wspierana chociażby przez kremy czy maści.

Antybiotyk ma bardzo dobre opinie i jest polecany za swoją wysoką skuteczność działania, choć nie jest on pozbawiony skutków ubocznych. Najczęściej pojawiające się dotyczą problemów z układem pokarmowym. Pacjenci bardzo często narzekają na bóle brzucha oraz biegunki, często naprawdę intensywne. Na tego typu skutki uboczne przede wszystkim pomaga stosowanie leków osłonowych, które w przypadku antybiotyków są tak naprawdę niezbędne. W razie wystąpienia biegunki zaleca się także spożywanie dużej ilości jogurtów, najlepiej naturalnych, oraz owoców. Oprócz tych objawów może pojawiać się także typowe dla antybiotyku osłabienie organizmu oraz zawroty głowy ustępujące najczęściej już po pierwszym dniu stosowania.

Dawkowanie leku to przede wszystkim przyjmowanie nie wcześniej niż godzinę po spożyciu obfitego posiłku. Sama częstotliwość przyjmowania preparatu zawsze ustalana jest przez lekarza i zależy od rodzaju choroby, ale także i indywidualnych uwarunkowań organizmu pacjenta.

Azimycin sprzedawany jest wyłącznie w aptekach i w większości przypadków jego cena waha się w granicach 20zł za opakowanie, które zawiera 6 powlekanych tabletek, do przyjmowania doustnego.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *