Trądzik na Ciele » Gdzie najczęściej?

Trądzik na Ciele
Trądzik na Ciele

Trądzik to przypadłość kojarzona przede wszystkim z naszą twarzą, ale w wielu przypadkach zmiany tego typu pojawiają się także na innych częściach ciała, choć w zdecydowanej większości intensywność trądziku poza twarzą jest dość niewielka. Niestety jednak trądzik pojawiający się na ciele, szczególnie na plecach, potrafi być o wiele bardziej bolesny, wywoływać silne pieczenie, a do tego w takich miejscach jego leczenie staje się o wiele trudniejsze.

To już nie musi być kwestia tylko hormonów

Ważna uwaga związana jest tutaj z tym, że trądzik pojawiający się na innych częściach ciała wcale nie musi być kontynuacją naszych zmian skórnych na twarzy! Liczne badania pokazują bowiem związek pojawiania się wyprysków na różnych partiach ciała z naszymi chorobami czy problemami natury niehigienicznego trybu życia. I tak chociażby trądzik regularnie pojawiający się na ramionach może być oznaką zbyt częstego poddawania się działaniu stresu. Trądzik na plecach to chociażby niewysypianie się czy problemy układu pokarmowego bądź złe odżywianie się, a trądzik w okolicach miejsc intymnych to efekt chociażby nieoddychającej bądź zbyt ciasnej bielizny. Zanim zaczniemy więc walczyć z trądzikiem warto dokładnie przyjrzeć się problemowi i wyeliminować ewentualne przyczyny, które mogą nie mieć nic wspólnego z problemem hormonalnym.

Trądzik najpopularniejszy na plecach

Zdecydowanie jednak, jeśli pomijamy tutaj twarz, trądzik najczęściej lubi pojawiać się na plecach. Jego bolesna forma ma związek z bardziej grubą i sztywną skórą na tej części ciała, a do tego z większą ilością gruczołów. Podstawową sprawą jest tutaj noszenie odzieży nie opinającej ciała i oddychającej, aby ułatwiać wymianę ciepła. Pocenie się tylko pogłębi nasz problem. Warto brać regularne kąpiele w delikatnych olejkach, a do tego odstawić słodkie oraz ostre potrawy. Najczęstszą przyczyną pojawiania się trądziku na różnych częściach ciała jest jednak właśnie nadmierne pocenie i brak możliwości wymiany ciepła z otoczeniem, poprzez noszenie nieodpowiednich ubrań, często ze sztucznych materiałów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *